W dzisiejszym wpisie, przybliżymy nieco sylwetkę jednego z naszych produktów, który odznacza się nie tylko doskonałymi parametrami, ale także szerokim zastosowaniem. Mowa tutaj o płycie GFK z linii Classic-Therm. Oprócz tego, omówimy także stosowany przy jej produkcji laminat GFK ? mający bardzo duży wpływ na cechy użytkowe proponowanej w naszym sklepie, płyty warstwowej.

Płyta Classic-Therm GFK

Classic-Therm GFK to płyta zbudowana z laminatu poliestrowego do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Ze względu na posiadane cechy, idealnie nadaje się do zabudów nadwozi samochodowych, przyczep gastronomicznych, jachtów czy też kontenerów. Płyta Classic-Therm GFK jest płytą o niskiej wadze oraz wysokiej sztywności o stosunkowo dużej wytrzymałości na uderzenia. Grubość dostępnej w naszej ofercie płyty warstwowej, jesteśmy w stanie dostosować do potrzeb klienta – maksymalny produkowany format to 7000 x 2500 mm.

XPS, PUR i laminat GFK

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu i oczekiwaniom naszych klientów płytę Classic-Therm GFK możemy produkować na różnych rdzeniach takich jak: XPS, PUR, plaster miodu czy nowoczesne rozwiązania pod postacią ekologicznej piany produkowanej z odpadów opakowaniowych. Ta odznacza się niezwykle niską wagą przy zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości mechanicznej oraz elastyczności. Oprócz tego, w ostatnim czasie ulepszyliśmy nasze propozycje o zastosowanie nowego materiału. Jako nowość, wprowadziliśmy do swojej oferty specjalny laminat GFK na bazie poliestru, który jest przeznaczony i chętnie wykorzystywany do produkcji podłóg lub pokładu statku.

Laminat GFK- idealne rozwiązanie dla stoczni

Dlaczego laminat GFK cieszy się tak dużą popularnością wśród wielu współczesnych inwestycji, a zwłaszcza w przemyśle stoczniowym? Laminat poliestrowy GFK posiada bowiem cechy anypoślizgowe, chroniące przed niekontrolowanym poślizgiem oraz znacznie zmniejszające możliwość wystąpienia wypadku, podczas użytkowania podłoża stworzonego za pomocą naszych płyt warstwowych. Co więcej, dla rozwiązań zabudowy ścian w przemyśle jachtowym, możemy zaproponować także płytę na bazie laminatu GFK w połączeniu z płytą HPL w kolorach drewnopodobnych.

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta zachęcamy do szerszego zapoznania się z naszym asortymentem. Wśród proponowanych rozwiązań, znajdują się m.in. płyty HC standard, standard PT, standard PUR, powerlight, powerlight PUR, stucco, GFK/HPL, GFK/HPL-HD oraz SKS.