Płyta warstwowa – zastosowanie. Płyta warstwowa to produkt, który zyskuje coraz większą popularność. Wynika to z faktu, że jest on stosunkowo nowym produktem, który na naszym rynku dopiero zdobywa swoich zwolenników. Warto poznać najważniejsze informacje na temat płyt warstwowych, by wiedzieć jakie mają zastosowanie, oraz jakie są ich wady i zalety.

Płyta warstwowa – charakterystyka

Płyty warstwowe składają się z kilku płaskich elementów, scalanych ze sobą specjalną metodą. Ich rdzeniem jest polistyren ekstrudowany (XPS) co sprawia, że płyty są wyjątkowo trwałe, sztywne i lekkie. Producent płyt warstwowych posiada w swojej ofercie wiele rodzajów takich produktów Classic-Therm®, które różnią się zastosowaniem. Główne obszary działalności skupiają się więc wśród branż  jako płyta drzwiowa, pianka samoprzylepna, poszerzenia okien, etc., płyta do reklamy i druku – płyty Viscom oraz zabudowy nadwozi, gdzie wielkość i wymiary można dostosować do wymagań klienta. Oprócz tych zastosowań, płyty warstwowe stosuje się w wielu innych dziedzinach np. w budownictwie, przemyśle, czy we wszelkiego rodzaju izolacjach.

Płyty warstwowe w zabudowie pojazdów

Dzięki zastosowaniu płyt warstwowych, samochody dostawcze można przerabiać w zależności od tego, jaką funkcję ma pełnić ich zabudowa. Wyróżnia się między innymi zabudowę chłodniczą, zabudowę izotermę, zabudowę kontener czy zabudowę gastronomiczną. Ta ostatnia jest coraz bardziej popularna, ze względu na rosnące zainteresowanie foodtruckami. Ten sposób na biznes opierający się o przyczepę, tak jak inne lokale gastronomiczne, musi spełniać konkretne wymogi Sanepidu. Inną zabudową pojazdu może być chłodnia lub izoterma, które pozwalają na przewożenie żywności, leków czy innych produktów, które wymagają konkretnej temperatury przechowywania. Najpopularniejszy jest jednak kontener umożliwiający przewóz wszelkich produktów – mebli, przesyłek, czy innych rzeczy, wymagających przedostania się z miejsca A do B. Płyty warstwowe, a w szczególności płyty izotermiczne, posiadają więc szerokie możliwości w aranżacji zabudowy pojazdu.

Płyty warstwowe w reklamie

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że płyty warstwowe mają też duży udział w komunikacji wizualnej. Są świetnym nośnikiem reklamowym, gdyż cechują się łatwością nanoszenia na nie druku UV, co daje wiele możliwości ich wykorzystania. Można z nich stworzyć druk wielkoformatowy, czyli ciekawe szyldy, stojaki reklamowe, makiety, stanowiska wystawiennicze, czy wytłoczyć z nich litery i loga. Szereg zastosowań płyt warstwowych daje duże pole do ich kreatywnego wykorzystania. Co jest ich głównym atutem? Zdecydowanie zakres osiąganych kolorów oraz ostrości i kontrastu, który przewyższa inne powierzchnie z tworzyw sztucznych. Jeśli chcesz więc uzyskać wysokojakościową reklamę, ich nadruk na płytach warstwowych będzie odpowiednim wyborem.

Inwestycja w przyszłość dzięki płytom warstwowym

Płyty warstwowe (a raczej ich funkcjonalność) pozwalają na zainwestowanie w rozwiązania, które pozwolą rozwinąć biznes. Przewóz mrożonek, foodtruck, tablice suchościeralne , to tylko kilka z propozycji. Płyty warstwowe znajdą swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymaga się dobrej izolacji, lekkiego materiału i idealnej powierzchni do nadruków. Produkt na miarę XXI wieku? Płyta warstwowa – zastosowanie.

Oferujemy również produkcję płyt warstwowych wykonanych na specjalne zamówienie klientów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą lub w razie pojawienia się jakichkolwiek pytań, do bezpośredniego kontaktu:  +48 32 33 55 100

Zapraszamy do współpracy i zachęcamy również do polubienia naszej firmowej strony na Facebook – Ostrowski – Producer of sandwich panels