Współczynnik przenikania ciepła – co to jest?

Jednym z najważniejszych parametrów, jakie towarzyszyć będą nam przy wyborze odpowiedniej zabudowy do naszych potrzeb, jest tak zwany współczynnik przenikania ciepła. Jest on niczym innym, jak określeniem wielkości przepływającego ciepła przez powierzchnię wybranej przez nas płyty termoizolacyjnej. Im niższy jest ten współczynnik, tym mniejsze straty ciepła i lepszy poziom izolacji. Ze względu na swój poziom, wyróżnia się dwa rodzaje izolacji izotermicznych ? normalną oraz wzmocnioną. .

Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Zabudowy izotermiczne są na tyle istotną inwestycją dla danego przedsiębiorstwa, że przy wyborze odpowiedniego rozwiązania dla auta dostawczego, należy mieć na uwadze parę kluczowych spraw. Przede wszystkim, musimy wziąć pod uwagę parametry danej zabudowy, jakie będzie musiała spełniać. Do nich należy między innymi rodzaj naszego pojazdu, jego przeznaczenie (zakres temperatur, jakie potrzebne są do przewozu towarów), budowę samej izotermy (czyli współczynnik przenikliwości), a także to czy będziemy chcieli zamontować w kontenerze agregat. W przypadku tego ostatniego warto pamiętać, że odpowiedni dobór tego urządzenia, przełoży się na użyteczność naszego samochodu dostawczego i zamontowanej na nim chłodni.
Samochody dostawcze wyposażone w zabudowy izotermiczne należą do jedynego sposobu, jaki współcześnie używany jest przy transporcie świeżych towarów, potrzebujących zachowania odpowiedniej temperatury. Decydując się na inwestycję w jedną z trzech przedstawionych w artykule rodzajów zabudowy, należy pamiętać o jej charakterystycznej specyfice, która powinna być odpowiednio dobrana do przewożonych przez nas produktów. Inwestycja w dobrą izotermę, to inwestycja w świeżość.