Decydując się na rozpoczęcie działalności opartej na sprzedaży świeżych produktów oraz ich bezpośrednim dowozie do klienta, powinniśmy mieć na uwadze potrzebę zakupu odpowiedniego środka transportu. Samochodu, którym bezproblemowo i bezpiecznie będziemy w stanie dostarczać nasze produkty do punktu docelowego. Szukając idealnego rozwiązania dla produktów szybko psujących się, są między innymi zabudowy izotermiczne montowane na naszych autach dostawczych. Izolację termiczną gwarantują płyty izotermiczne.
 

Czym są zabudowy izotermiczne?

Ze względu na swoją specyfikę, zabudowy izotermiczne stosowane są najczęściej w pojazdach użytkowanych pod kątem branży cateringowej, gastronomicznej, przez sprzedawców świeżych kwiatów lub dystrybutorów produktów spożywczych. Ich głównym celem jest utrzymanie odpowiedniej dla danego towaru temperatury, nie dopuszczając tym samym do jego zepsucia się. Najprościej mówiąc, zabudowa izotermiczna stanowi szczelnie zamknięty kontener, albo pakę samochodu dostawczego, która w efektywny sposób zabezpiecza przewóz sprzedawanych towarów. Zabudowa izotermiczna musi się więc składać z wysokiej jakości płyt. Płyty izotermiczne zagwarantują odpowiednią ochronę. Takie zabezpieczenie gwarantuje płyta termoizolacyjna.

Płyty izotermiczne ? krótka charakterystyka

Płyty izotermiczne są wytwarzane z zastosowaniem specjalistycznej technologii scalania poszczególnych elementów. Dzięki temu charakteryzują się trwałością, ale też odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Płyty izotermiczne zbudowane są z rdzenia z polistyrenu ekstrudowanego (XPS) oraz z warstwy zewnętrznej, która wykonana jest z laminatu poliestrowo-szklanego. Płyty izotermiczne, które produkowane są przez firmę Ostrowski Sp. z o.o., wykazują współczynnik przenikliwości cieplnej (U) na poziomie 1,35 (W/m2 x K) przy grubości płyty 24 mm. Takie parametry sprawiają, że jest to idealny materiał do zabudowy samochodów gastronomicznych i innych, w których ważne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury. Kolejnym atutem oferowanych przez nas płyt izotermicznych jest ich sztywność oraz niska waga.

Zabudowy izotermiczne Classic-Therm?

Nasze zabudowy izotermiczne Classic ? Therm? to linia obejmująca płyty dostępne w różnych wariantach. Oferujemy między innymi: płyty standard HC z laminatem z żywicy, włókniny, maty i tkaniny szklanej, lekkie płyty Standard PT z rdzeniem z innowacyjnej piany o niskiej wadze i wysokiej wytrzymałości oraz Standard PUR z pianką poliuretanową.

Classic ? Therm? to także płyty GFK powerlight z rdzeniem z ekstrudowanego polistyrenu i płyty GFK stucco dodatkowo wzmacniane specjalną siatką. Zabudowy izotermiczne mogą też być dopasowywane pod względem estetycznym. Linia Classic ? Therm? obejmuje płyty pokryte folią dekoracyjną Renolit, Hornschuch lub Cova i płyty z powierzchnią w kolorach drewnopodobnych (HPL i HLP/HD). Classic-Therm? SKS to z kolei płyty ze sklejki wodoodpornej, łatwe w obróbce, cienkie oraz lekkie.

Zabudowa izotermiczna, w zależności od potrzeb, może zostać wykonana z różnych płyt. Zastosowanie produktów z oferty GFK Ostrowski zawsze gwarantuje wysoką wytrzymałość, dobre właściwości termoizolacyjne oraz wysoką estetykę.