Misja firmy

Misją firmy „Ostrowski” jest budowa pozycji lidera produkcji płyt warstwowych przeznaczonych do stolarki otworowej na rynku polskim, oraz rozwijanie sieci odbiorców na rynkach europejskich. Staramy się także wykorzystywać nasze doświadczenia przy zdobywaniu nowych segmentów rynku, poprzez oferowanie nowatorskich rozwiązań wykorzystujących płyty warstwowe, w których rdzeń stanowi polistyren ekstrudowany (XPS). Przygotowana przez nas oferta, na którą składają się nie tylko wysokiej jakości wypełnienia drzwiowe PCV, ale również płyty przeznaczone do zabudowy nadwozi oraz reklamy, jest odpowiedzią na zapotrzebowania współczesnego klienta.

Świadectwa, nagrody i wyróżnienia

Świadectwo ochronne

„Jakość roku 2012” srebro za płytę warstwową Classic-Therm PVCs

jakośc roku 2011

„Jakość roku 2011” brąz za płytę warstwową Classic-Therm HPL

Historia

Krzysztof Ostrowski w 1991 r. zakłada firmę budowlaną prowadzącą m.in. roboty w zakresie termoizolacji osiedli mieszkaniowych, remontów banków, szkół i innych obiektów. Reagując na przemiany gospodarcze i zainteresowanie rynku, firma prowadziła również działalność handlową w branży RTV (1993-1997) i gastronomicznej (1999-2004).

W 2003 roku, poszukując nowych obszarów aktywności gospodarczej, uruchomiono linię produkcyjną płyt warstwowych do wypełnień drzwiowych. Nowy profil działalności prowadzony jest w ramach spółki prawa handlowego o nazwie „Ostrowski” Sp. z o.o. Narzucone przez właściciela wysokie standardy jakościowe oraz operatywna polityka handlowa powodują, że w ciągu kilku lat spółka zdobywa część rynku krajowego a także notuje sukcesy w eksporcie do krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Partnerami handlowymi firmy są głównie krajowe i międzynarodowe sieci hurtowe.

Dzięki zainteresowaniu rynku energetycznego paliwem ekologicznym, pojawiły się nowe możliwości działalności gospodarczej. W 2008 r. Spółka „Ostrowski” nabywa nieruchomość w pobliżu skrzyżowania autostrad A1 i A4 i buduje bazę przeładunkowo-magazynową dla produktów masowych. Firma posiada odpowiednie zaplecze sprzętowe, tabor samochodowy oraz hale magazynowe. Niezależnie od przeładunków i magazynowania biomasy, spółka prowadzi również internetową, detaliczną sprzedaż paliwa ekologicznego .

W ramach grupy kapitałowej funkcjonuje również od 2006 r. spółka prowadząca handel internetowy oświetleniem, osprzętem i akcesoriami elektrycznymi (www.LuxMarket.pl). Strategia rozwoju firmy w najbliższych latach przewiduje dalszą dywersyfikację działalności gospodarczej w ramach grupy kapitałowej, w szczególności rozbudowę bazy sprzętowej i infrastruktury oraz podjęcie przedsięwzięć w zakresie „zielonej” energii.