Misja firmy

Misją firmy „Ostrowski” jest budowa pozycji lidera produkcji płyt warstwowych przeznaczonych do stolarki otworowej na rynku polskim, oraz rozwijanie sieci odbiorców na rynkach europejskich. Staramy się także wykorzystywać nasze doświadczenia przy zdobywaniu nowych segmentów rynku, poprzez oferowanie nowatorskich rozwiązań wykorzystujących płyty warstwowe, w których rdzeń stanowi polistyren ekstrudowany (XPS). Przygotowana przez nas oferta, na którą składają się nie tylko wysokiej jakości wypełnienia drzwiowe PCV, ale również płyty przeznaczone do zabudowy nadwozi oraz reklamy, jest odpowiedzią na zapotrzebowania współczesnego klienta.

Świadectwa, nagrody i wyróżnienia

Świadectwo ochronne

„Jakość roku 2012” srebro za płytę warstwową Classic-Therm PVCs

jakośc roku 2011

„Jakość roku 2011” brąz za płytę warstwową Classic-Therm HPL

Historia

Krzysztof Ostrowski w 1991 r. zakłada firmę budowlaną prowadzącą m.in. roboty w zakresie termoizolacji osiedli mieszkaniowych, remontów banków, szkół i innych obiektów. Reagując na przemiany gospodarcze i zainteresowanie rynku, firma prowadziła również działalność handlową w branży RTV (1993-1997) i gastronomicznej (1999-2004).

W 2003 roku, poszukując nowych obszarów aktywności gospodarczej, uruchomiono linię produkcyjną płyt warstwowych do wypełnień drzwiowych. Nowy profil działalności prowadzony jest w ramach spółki prawa handlowego o nazwie „Ostrowski” Sp. z o.o. Narzucone przez właściciela wysokie standardy jakościowe oraz operatywna polityka handlowa powodują, że w ciągu kilku lat spółka zdobywa część rynku krajowego a także notuje sukcesy w eksporcie do krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Partnerami handlowymi firmy są głównie krajowe i międzynarodowe sieci hurtowe.

Dzięki zainteresowaniu rynku energetycznego paliwem ekologicznym, pojawiły się nowe możliwości działalności gospodarczej. W 2008 r. Spółka „Ostrowski” nabywa nieruchomość w pobliżu skrzyżowania autostrad A1 i A4 i buduje bazę przeładunkowo-magazynową dla produktów masowych. Firma posiada odpowiednie zaplecze sprzętowe, tabor samochodowy oraz hale magazynowe. Niezależnie od przeładunków i magazynowania biomasy, spółka prowadzi również internetową, detaliczną sprzedaż paliwa ekologicznego .

W ramach grupy kapitałowej funkcjonuje również od 2006 r. spółka prowadząca handel internetowy oświetleniem, osprzętem i akcesoriami elektrycznymi (www.LuxMarket.pl). Strategia rozwoju firmy w najbliższych latach przewiduje dalszą dywersyfikację działalności gospodarczej w ramach grupy kapitałowej, w szczególności rozbudowę bazy sprzętowej i infrastruktury oraz podjęcie przedsięwzięć w zakresie „zielonej” energii.

O płytach warstwowych

Płyty warstwowe- Śląsk- Nieborowice

Już od ponad 25 lat produkujemy dla Państwa najwyższej jakości płyty warstwowe. Śląsk, jak również inne regiony naszego kraju, objęte są możliwością dostawy naszych produktów. Dzięki temu, proponowane przez nas rozwiązania, cieszą się dużym powodzeniem wśród naszych klientów. Płyty warstwowe Classic-Therm® są niszowym półproduktem wykonywanym metodą scalania kilku płaskich elementów.Charakterystyczną cechą wspólną dla wszystkich płyt jest ich duża sztywność oraz bardzo niska waga.
Oferowane przez nas płyty warstwowe wykorzystywane są w wielu sektorach.

Wypełnienia drzwiowe

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór płyt warstwowych takich jak: Classic-Therm® PVC, Classic-Therm® HPL czy specjalnej płyty HCPP. Do produkcji płyt zawartych w tej kategorii, wykorzystujemy wysokiej jakości okładziny PVC, HPL, blachy – ALU, z ocynku, drewna, a także sklejek i różnego rodzaju laminatów. Dodatkowo, w niektórych produktach stosowana jest specjalna wkładka –– dB jako izolacja akustyczna bądź wkładka ALU pełniąca rolę antywłamaniową. Dzięki temu nasze płyty warstwowe mają bardzo zróżnicowane zastosowanie.  Płyty warstwowe znajdujące się w kategorii: wypełnienia drzwiowe, wykorzystywane są do produkcji drzwi, bram, ścianek działowych, a także okien.

Płyta reklamowa

Naszym czołowym produktem są lekkie płyty do reklamy Classic-Viscom®. Lekka płyta piankowa Classic-Viscom® posiada łatwość nanoszenia nadruku UV oraz nakładania różnego typu folii, dzięki czemu znajduje zastosowanie w szeroko pojętej reklamie jako szyldy, tablice reklamowe, standy czy napisy przestrzenne. Daje szerokie możliwości obrabiania standardowymi narzędziami. Przy zastosowaniu płyt reklamowych z nadrukiem na folii w warunkach zewnętrznych zaleca się zastosowanie laminatu ochronnego UV dla zwiększenia trwałości płyty. Przygotowana przez nas oferta, obejmuje wiele ciekawych rozwiązań – jak chociażby płyta PVCs, wysokiej jakości  płyta aluminiowa czy płyta Classic-Viscom HPL.

Zabudowa nadwozi

Płyty warstwowe w kategorii Classic-Therm®GFK, przeznaczone są do zabudowy nadwozi samochodów dostawczych, kontenerów, przyczep cargo, czy też chłodni. Grubość oferowanego pakietu standardowego, dostosowana jest do potrzeb naszego klienta. Współczynnik przenikalności cieplnej U = 1,35(W/m2 x K). Tolerancja grubości płyty (+/- 1mm). Płyty w tej kategorii dostępne są w wersjach z zastosowaniem różnych rdzeni: XPS, PUR, plaster miodu (HCPP) oraz piana PT. Istnieje możliwość zamówienia płyty z laminatem standard, płyty z zastosowaniem nowatorskiego materiału, jakim jest antypoślizgowy laminat GFK. (antyslip), płyty z laminatem Highgloss o wysokim połysku bądź odpornym na uderzenia laminatem Stucco o strukturalnej powierzchni.

Pianka samoprzylepna

Szczególnym produktem, cieszącym się dużym zainteresowaniem jest pianka samoprzylepna Classic-Therm® PSP. Składa się z rdzenia (polistyren ekstrudowany) oraz obustronnej folii samoprzylepnej. Dzięki swojej strukturze pianka ma szerokie zastosowanie m.in. jako wypełnienia drzwi, okien, bram oraz ścian działowych.

Pianka samoprzylepna Classic-Therm® PSP dostępna jest w formacie 2000 x 1000 mm i 3000 x 1000 mm. Oferujemy piankę, której grubość może wynosić do 6 do 100 mm. Warstwa zewnętrzna pianki jest odporna na warunki atmosferyczne. Posiada powierzchnię klejącą pokryta papierem sylikonowym. Pianka PSP nie zawiera freonów. Pianka samoprzylepna dostępna w naszej ofercie charakteryzuje się wytrzymałością na ściskanie 0,30 N/mm2 według DIN 53421. Classic-Therm® PSP to pianka, która jest odporna na działanie wody – wchłanianie wody po 28 dniach wynosi <0,7% wg PN-EN 12087+A1.