Pianka samoprzylepna

Pianka samoprzylepna Classic-Therm® PSP jest to płyta samoprzylepna z XPS pokryta obustronnie lub jednostronnie specjalnym klejem, dostępna w różnych grubościach. Powierzchnie klejące chronione są papierem silikonowym. Warstwa wewnętrzna to rdzeń XPS (polistyren ekstrudowany – twarda pianka bez freonów), zachowująca pewne, długotrwałe właściwości. Powstałe w ten sposób produkty XPS, charakteryzują się bardzo niską przewodnością cieplną oraz nie ulegają pogorszeniu, gdyż produkt jest odporny na działanie wilgoci oraz na cykliczne zamrażanie i rozmrażanie. Produkowana przez nas pianka samoprzylepna PSP przeznaczona jest jako m.in. wypełnienia drzwiowe, zabudowy nadwozi, płyty do druku, panele do drzwi, płyty warstwowe ogrodowe, poszerzenia okienne czy płyty do zabudowy central wentylacyjnych.

Płyta samoprzylepna

Płyta z klejem Classic-Therm® PSP charakteryzuje się wyjątkowo dużą wytrzymałością na rozciąganie. Budowa zamknięto komórkowa płyt powoduje, że produkty są odporne na wilgoć i zachowują swoje parametry użytkowe nawet poddane długotrwałemu, stałemu kontaktowi z wilgocią bądź wodą. Płyty XPS są wytrzymałe na ściskanie pomimo niskiego ciężaru co pozwala użytkować je w wielu wymagających zastosowaniach, tam gdzie płyty po montażu narażone są na duży nacisk wynikający z obciążeń użytkowych. Pianka samoprzylepna PSP nie ulegają procesowi gnicia i odporna jest na korozję biologiczną.

Rynek pianek samoprzylepnych

Rynek taki jak produkcja pianek samoprzylepnych obejmuje rożnego rodzaju produkty takie jak m.in: pianki akustyczne służące do wygłuszania dźwięków z zewnątrz czy różnego rodzaju pianki techniczne takie jak PUR, EVA, EPB, PCV, EPDM, CR produkowane na potrzeby zaopatrzenia przemysłu. Jak wiemy zastosowanie pianek stosowane w przemyśle jest bardzo szerokie. Używane są do uszczelnień, izolacji, stolarce otworowej, przy montażu i uszczelnianiu instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, do wypełniania przestrzeni, amortyzacji i wygłuszenia, w przemyśle meblowym, w motoryzacji, w budownictwie, reklamie, elektronice. Obecnie na rynku spotkać można produkty takie jak m.in: Q-tape płyty samoprzylepne, pianka samoprzylepna SKS, Quick Tape, Cosmo Therm Quick Tape, Stadur SKS. Jako producent pianki samoprzylepnej rekomendujemy płyty Classic-Therm® PSP starając się aby każdy produkt opuszczający linię produkcyjną był powtarzalnej, wysokiej jakości.

Piankowe płyty samoprzylepne w reklamie

Płyty do druku zaliczają się do grupy płyt wielowarstwowych typu sandwich, a ich rdzeń stanowi pianka polistyrenowa o dowolnej grubości wskazanej przez klienta. W momencie sklejenia pianki samoprzylepnej PSP z okładzinami takimi jak np. PVC idealnie nadaje się do zadruku. Zaletą tego typu płyt jest ich lekkość, przy jednocześnie dużej sztywności, odporności na odkształcenia oraz trwałości. Odpowiedzialna jest za to wspomniana wcześniej budowa zamknięto komórkowa pianki (rdzenia). Jednocześnie płyty piankowe nadają się do łatwej obróbki i cięcia.

Pianka samoprzylepna Classic-Therm® PSP a wypełnienia drzwiowe

Nasza szeroka oferta obejmuje produkty charakteryzujące się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale również niezwykłą trwałością oraz funkcjonalnością. Płyty samoprzylepne Classic-Therm® PSP znajdują zastosowanie między innymi jako wspomniane już wcześniej wypełnienia drzwiowe. Pianka PSP pokryta jest klejem wspomagającym adhezję powierzchni płyty z takimi materiałami jak aluminium, stal, ocynk, PVC czy laminat HPL. Na uwagę zasługuje również pianka Classic-Therm® PT-fix. Jest to płyta z termoplastycznego tworzywa, pochodzącego w 100% z recyklingu. Jest wyjątkowo lekka, a zarazem bardzo wytrzymała. Ofertę uzupełnia wersja „eko” czyli płyta samoprzylepna Classic-Therm® EPS-fix. Jest to płyta z rdzeniem ze styropianu pokryta obustronnie bądź jednostronnie klejem z warstwą papieru silikonowego na wierzchniej warstwie.

W razie jakichkolwiek pytań odnośnie naszego asortymentu zapraszamy do bezpośredniego kontaktu:
mail: biuro@ostrowski.eu
tel. +48 32 33 55 100       oraz do śledzenia naszego profilu na facebook’a

Pianka samoprzylepna – produkty