Płyty warstwowe

Płyta warstwowa do zabudowy nadwozi i przyczep

Płyty warstwowe Classic-Therm® GFK charakteryzują się dużą sztywnością i wytrzymałością, przy tym są lekkie. Mogą być produkowane w dużych formatach (do 7000 x 2500 mm), co skutecznie eliminuje występowanie mostków termicznych i łączeń płyt. Dzięki tym właściwościom płyty Classic-Therm® GFK stosowane są do zabudowy nadwozi samochodowych, przyczep gastronomicznych, przyczep sanitarnych, kontenerów, izoterm, przyczep cargo, przyczep socjalnych, zabudów kontenerowych, chłodni, pojazdów campingowych, pojazdów małej gastronomii, food tracków a także zabudowy pojazdów do przewozu koni czy przyczep końskich. Dzięki zastosowaniu odpornego na warunki atmosferyczne twardego laminatu poliestrowo- szklanego, płyty łatwo jest utrzymać w czystości i w przypadku uszkodzeń są łatwe w naprawie oraz charakteryzują się wysoką stabilnością i bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Płyty do zabudowy nadwozi znajdują zastosowanie jako ściany,  drzwi oraz jako płyta warstwowa podłogowa.

Wypełnienia drzwiowe – płyty warstwowe

Wypełnienie drzwiowe Classic-Therm® to płyty warstwowe wykonane z płyt o różnego rodzaju okładzinach oraz wypełnieniach. W ofercie produktowej, znajdują się między innymi: płyty z laminatu HPL, płyty drzwiowe z PVC, wypełnienia drzwiowe aluminiowe, płyty wykończone blachą bądź płyty typu sandwich obustronnie ze sklejki. Panel drzwiowy decyduje o niepowtarzalnym charakterze, wyglądzie oraz właściwościach drzwi. Wypełnienie drzwiowe jest elementem dekoracyjnym osadzonym lub zainstalowanym w skrzydle drzwiowym, wpływającym na efekt wizualny oraz na właściwości użytkowe. Panele drzwiowe mają nie tylko dobrze wyglądać i nadawać budynkowi unikalnego charakteru ale również podnoszą funkcjonalność drzwi.

Płyta warstwowa reklamowa – piankowe płyty do zadruku

Głównym zastosowaniem płyt Viscom jest oczywiście reklama. Ze względu na łatwość nanoszenia nadruku UV oraz różnego rodzaju folii, płyty Classic-Viscom idealnie nadają się do druku wielkoformatowego, szyldów, stojaków reklamowych, stanowisk wystawienniczych, makiet lub liter przestrzennych. Bardzo często, na wszelkiego rodzaju targach, spotyka się stoiska stworzone z płyt Viscom, gdyż jest to bardzo popularne i proste w montażu rozwiązanie. To jednak nie jedyne sposoby, w jakie można wykorzystać płyty Classic-Viscom. Mogą one stanowić nie tylko reklamę, ale również nośnik informacji czy element szyldu.

Płyty warstwowe specjalistyczne

Produkcja płyt warstwowych specjalistycznych obejmuje panele takie jak:
– poszerzenia okienne
– płyty do zabudowy central wentylacyjnych
– płyty do zabudowy ogrodów zimowych

Poszerzenia okien Classic-Therm® są doskonałą alternatywą oraz uzupełnieniem dla standardowych systemowych poszerzeń okien wykonanych z PVC. Zastosowanie takich elementów pozwala na przeprowadzenie prawidłowego montażu okien i drzwi zapewniając ich wysoką sztywność, izolacyjność, wodoodporność oraz estetykę. Natomiast płyty do zabudowy central wentylacyjnych z zewnątrz składają się z blachy stalowej ocynkowanej surowej lub lakierowanej, stali nierdzewnej bądź aluminium. Wypełnienie ścian central stanowią płyty typu sandwich z rdzeniem z polistyrenu ekstrudowanego XPS bądź piany PUR. Rodzaj materiału i użytej okładziny zależą od jego przeznaczenia.

Kolejnym wymienionym powyżej produktem są panele warstwowe ogrodowe Classic-Therm®, które mogą posiadać różną budowę jak i grubość dopasowaną do konkretnego systemu okiennego. W przypadku płyty Classic-Therm® ALU COLOR warstwy zewnętrzne tworzy płyta aluminiowa surowa bądź lakierowana wg. palety RAL. Płyta warstwowa Classic-Therm® PVC posiada okładziny obustronnie z PVC. Kolejną propozycją jest płyta sandwich GFK gdzie na warstwach zewnętrznych zastosowaliśmy laminat poliestrowo-szklany. Jeżeli chcemy bardziej uatrakcyjnić ogród i zadbać o estetykę pomocna będzie płyta warstwowa z okładzinami z laminatu HPL oklejona folią wg. wzornika Renolit, Continental (Hornschuch) bądź Cova.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą lub w razie pojawienia się jakichkolwiek pytań, do bezpośredniego kontaktu.

Zapraszamy również na nasz profil FB: Ostrowski – Producer of Sandwich Panels

Płyty warstwowe – przykłady