Polipropylenowy plaster miodu płyty.  Płyty polipropylenowe – zastosowanie

Polipropylen o strukturze plastra miodu to typ polipropylenu komorowego, z którego wytwarzane są w procesie ekstruzji płyty, wykorzystywane głównie są do produkcji zabudów dla ciężarówek, furgonów, zabudów kontenerów, elementów konstrukcyjnych i meblowych, jachtów czy też basenów. Zastosowań jest jednak znacznie więcej a ich liczba rośnie z roku na rok, w związku z rozwojem nowych technologii na bazie kompozytów. Podstawowym surowcem do wytwarzania plastra miodu jest polipropylen. Termoplastyczny, nadający się do recyklingu materiał z grupy poliolefinowej. Struktura polipropylenowego plastra miodu idealnie nadaje się do półproduktu, który jest wykorzystywany głównie do produkcji komponentów wielowarstwowych.

Płyty warstwowe z polipropylenu – zabudowa nadwozi

Struktura plastra miodu polipropylenu jest idealnym komponentem do lekkiej zabudowy samochodowej. Rozmiary komórek, gęstość materiału i grubość rdzenia o strukturze plastra miodu mogą się różnić w zależności od wymagań. Integracja produkcji plastra miodu z istniejącym procesem produkcyjnym płyt warstwowych prowadzi do dalszych redukcji kosztów i poprawy jakości produktu. Inżynierowie z branży transportowej na całym świecie pracują nad projektami, których celem jest uczynienie pojazdów (takich jak zabudowa kurierska, izotermy, kontenery, furgony, etc.) lżejszymi, przy jednoczesnym utrzymaniu ich wysokiej wytrzymałości.

Polipropylen a branża automotive

Płyty Classic-Therm® GFK HC z rdzeniem o strukturze plastra miodu posiadają dokładnie żądane połączenie wysokowydajnych właściwości mechanicznych – są lekkie, bardzo sztywne a jednocześnie są ekonomicznie uzasadnionym wyborem. W zastosowaniach branży automotive wrażliwych na koszty klienci bardzo doceniają technologię oszczędzania zasobów i osiągają bardzo wysoki poziom redukcji wagi dzięki produktom jak płyty warstwowe z rdzeniem z polipropylenowego plastra miodu.

Struktura plastra miodu – honey comb

Jeżeli chodzi o płyty typu honey comb obecnie najbardziej popularny jest polipropylen (PP), ale PET (politereftalan etylenu), biologiczne tworzywa sztuczne, PVC (polichlorek winylu), ABS (kopolimer akrylonitrylo-  butadieno-styrenowy), PS (polistyren), PC (poliwęglan), PMMA (polimetakrylan metylu), PA (poliamid), PPS (polisulfid fenylu) i inne tworzywa, również nadają się do zastosowania w tej technologii.

Plaster miodu – rdzeń – ciekawa historia

Pierwszy opis rdzeni o strukturze plastra miodu w konstrukcji warstwowej do zastosowań lotniczych można znaleźć w patencie Hugo Junkersa z 1915 r. W patencie Junkersa pokazano konstrukcje warstwowe samolotu z prostokątnym plastrem miodu. Co ciekawe jedna z opcji usztywnienia stalowych powłok Junkersa wygląda podobnie do usztywnienia stalowych pierścieni statku SpaceX słynnego Elona Muska.

Płyty do zabudowy nadwozi – oferta

Obecnie w naszej ofercie posiadamy płyty z przeznaczeniem m.in. do zabudowy nadwozi, zabudowy aut dostawczych, zabudowy przyczep czy np. jako zabudowy sanitarne. Są wśród nich Classic-Therm® GFK standard HC, Classic-Therm® GFK powerlight HC z wzmocnionym laminatem, Classic-Therm® GFK highgloss HC z laminatem o wysokim połysku czy Classic-Therm® GFK stucco HC z wysokoudarnym laminatem o strukturze bąbelkowej.

Nasza oferta jako producenta płyt warstwowych, obejmuje produkty charakteryzujące się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale również  trwałością oraz funkcjonalnością. Oferujemy również produkcję płyt warstwowych wykonanych na specjalne zamówienie klientów. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu bezpośredniego – KONTAKT

Zapraszamy również na nasz profil FB: Ostrowski – Producer of Sandwich Panels

Polipropylenowy Plaster Miodu Płyty