Zabudowa kontener

Zabudowa kontener. Jedna z najbardziej popularnych zabudów nie różni się on gabarytami zewnętrznymi od typowej chłodni czy izotermy. Dopiero wewnątrz da się zauważyć, że ściany są dużo cieńsze. Wynika to z faktu, iż nie posiadają one wypełnienia termoizolacyjnego i są dzięki temu dużo cieńsze. Zabudowa kontenerowa jest popularnym rozwiązaniem w dystrybucji lokalnej. Dedykuje się je firmom, stawiającym na dużą ładowność, oryginalny wygląd oraz wnętrze, które można dostosować do własnych wymagań. Mogą być wykorzystywane zarówno do przewozu mebli, jak i do pracy kuriera. Bardzo chętnie kontenery wybierają firmy z branż gastronomicznych, spożywczych i transportowych. Idealnie płaska podłoga bez nadkoli oraz proste, cienkie ściany sprawiają, że można bez problemu przewozić różne gabaryty. Funkcjonalność takiego rozwiązania sprawia, że dzięki niemu, codzienna eksploatacja zabudowy jest wygodna.
W ostatnich latach bardzo popularne stało się prowadzenie działalności w przyczepie gastronomicznej, czyli w tzw. foodtrucku. Jest to bardzo ciekawy sposób na biznes, ponieważ można jeździć w różne miejsca, sprzedając swoje produkty czy usługi. Przyczepa gastronomiczna musi oczywiście posiadać odbiór Sanepidu, a co za tym idzie musi spełniać konkretne wymogi. Aby foodtruck został dopuszczony do użytkowania, musi posiadać w zabudowie m.in. dwukomorowy zlewozmywak z ciepłą i zimną wodą, osobną umywalkę do mycia rąk oraz szafkę BHP. Warto zwrócić również uwagę na wykonanie konstrukcji przyczepy gastronomicznej. Podłoga powinna być najlepiej wykonana z płyty wodoodpornej, pokrytej wykładziną przemysłową, natomiast ściany z płyt Classic-Therm® GFK standard PT, które charakteryzują się dobrą odpornością na promieniowanie UV oraz warunki pogodowe. Jest ona wykonana z laminatu poliestrowo-szklanego, z zatopionym włóknem szklanym oraz rdzeniem z innowacyjną pianką o niskiej wadze. Całość posiada gładką powierzchnię. W wyposażeniu, oprócz zlewu, umywalki i szafki, najczęściej muszą się też znaleźć instalacje elektryczne, wodne oraz szafka na gaz. Zabudowa przyczepy gastronomicznej nie musi jednak spełniać jedynie roli foodtruck’u. Może być używana również do sprzedaży ryb, mięsa, nabiału, lodów oraz pieczywa i  nie tylko. Powyższe przykłady przedstawiają najpopularniejsze sposoby, w jakie może zostać wykorzystana zabudowa. Chłodnia pozwala przewozić produkty wymagające niskiej temperatury, izoterma przeciwnie ? wysokie. W zależności od własnych potrzeb, można dostosować całokształt tak, by praca, do jakiej przeznaczona ma być przyczepa, była wygodna.

Kontakt:  +48 32 33 55 100

Zapraszamy do współpracy i zachęcamy również do polubienia naszej firmowej strony na Facebook – Ostrowski – Producer of sandwich panels