Wypełnienia drzwi zewnętrznych-rdzenie

Wypełnienia drzwi zewnętrznych-rdzenie. Obecnie na rynku najczęściej produkuje się drzwi zewnętrzne z HPL, aluminium, PVC, stalowe lub drewniane z wypełnieniem z różnego typu rdzeni.

Jakie są rodzaje rdzeni wypełnień drzwiowych?

Płyty z XPS (materiał, który rekomendujemy) są wykonywane ze spienionego polistyrenu, dzięki czemu posiadają bardzo dobre parametry w zakresie termoizolacji. To jeden z popularniejszych obecnie materiałów o strukturze zamknięto-komórkowej stanowi doskonały materiał izolacyjny, odporny na działanie wilgoci oraz na mróz. Rdzeń z XPS charakteryzuje się dużą sztywnością i wytrzymałością na ściskanie dlatego doskonale sprawdza się w branży stolarki otworowej.

Pianka poliuretanowa (PUR). To materiał droższy, ale zapewniający bardzo dobrą izolację. Wypełnienie drzwi pianką poliuretanową jest tak skuteczne, ponieważ struktura zamknięto-komórkowa rdzenia PUR pozwala na utrzymanie stabilności termicznej, ogniowej i mechanicznej w każdych warunkach środowiskowych przez lata eksploatacji. Piana PUR jest odporna na warunki pogodowe (deszcz, śnieg, wiatr) a jej kolejną zaletą jest działanie przeciwwilgociowe. Rdzeń wykazuje bardzo dobre właściwości termiczne oraz odporny jest na działanie pleśni i innych grzybów wciągu całego okresu użytkowania.

Styropian (polistyren) to klasyczny materiał izolacyjny. Jest niedrogi, łatwy i szybki w produkcji. Izoluje przyzwoicie, ale przegrywa pod względem parametrów z większością nowocześniejszych rozwiązań.

Wełna mineralna jest obecnie również stosowana coraz rzadziej ze względu na większą dostępność nowocześniejszych materiałów. Jest dość tania i zapewnia bardzo dobre parametry ppoż., ale znacznie zawyża wagę skrzydła. Parametry termiczne drzwi wypełnionych wełną są dobre.

Wymagania techniczne – drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne powinny być ciepłe, trwałe, szczelne i ciche. Nowoczesne drzwi mają budowę wielowarstwową po to, żeby wewnątrz skrzydła, często także ościeżnicy i ramy, a nawet progu, znalazł się materiał termoizolacyjny. W grubym skrzydle można zmieścić dużo pianki xps, piany pur, wełny mineralnej czy styropianu. Dlatego dobre drzwi wejściowe są masywne. Współczynnik przenikania ciepła U powinien wynosić nie więcej niż 1,3 W/(m2.K). Klasa wodoszczelności drzwi zewnętrznych wynosi przynajmniej 3-4. Drzwi powinny mieć co najmniej dwie uszczelki na całym obwodzie. Grube drzwi wypełnione materiałem
termoizolacyjnym będą także ciche i skutecznie wygłuszą hałasy dobiegające z zewnątrz. Ich wskaźnik izolacyjności akustycznej RA wynosi zwykle przynajmniej 30 dB. Wypełnienia drzwi zewnętrznych-rdzenie.

Warto pamiętać iż istnieje możliwość zastosowania różnego rodzaju wkładek do płyt takich jak „ALU” czy „dB” co wpływa na ich właściwości antywłamaniowe bądź dźwiękochłonne. Stolarka otworowa to jedna z najbardziej dynamicznych branż w budownictwie, podążająca za najnowszymi trendami a także technologiami. Ostrowski Sp. z.o.o. w ramach stolarki posiada duży wybór płyt z przeznaczeniem do wypełnień drzwiowych, poszerzeń okiennych bądź podwalin najwyższej jakości.

W branży stolarki otworowej oferujemy kilkanaście rozwiązań funkcjonalnych, zróżnicowanych pod względem konstrukcji płyty, rodzaju wypełnienia a także oczekiwanej funkcji. Oferujemy również produkcję płyt warstwowych wykonanych na specjalne zamówienie klientów. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu bezpośredniego – KONTAKT

Zapraszamy również na nasz profil FB: Ostrowski – Producer of Sandwich Panels