Wypełnienia drzwiowe. Płyty sandwich i ich przeznaczenie.

Wypełnienia drzwiowe i płyty sandwich. Nasze płyty warstwowe dostępne są w różnych wersjach oraz grubościach a ich budowa różni się w zależności od ich przeznaczenia. Mnogość wypełnień, okładzin oraz wkładek (ALU, dB33, dB 38) powoduje iż można dostosować je do konkretnych wymagań, nawet najbardziej wybrednego klienta. Wykonawcy w Europie cenią nasze płyty za ich wszechstronne możliwości zastosowania, nieprzeciętne właściwości materiałowe oraz możliwość łatwej, szybkiej i praktycznej obróbki. Bardzo szeroki asortyment umożliwia dobór produktu odpowiednio do różnego rodzaju stylów budownictwa oraz gustów inwestorów.

Wypełnienia drzwiowe (płyty sandwich) i ich budowa

Wypełnienie drzwiowe płyty sandwich to panel wykonany z płyt o różnego rodzaju okładzinach oraz wypełnieniach. Materiały wykorzystywane przy produkcji płyty warstwowej dobierane są zależnie od przyszłego zastosowania produktu. W naszej ofercie produktowej, znajdują się między innymi: płyty PCV, płyty z laminatu HPL, wypełnienia drzwiowe aluminiowe, płyty dźwiękoszczelne, płyty antywłamaniowe, płyty wykończone blachą
bądź płyty typu sandwich wykończone sklejką. Panel drzwiowy decyduje o niepowtarzalnym charakterze, wyglądzie oraz właściwościach drzwi wejściowych. Wypełnienie drzwiowe jest elementem dekoracyjnym osadzonym lub zainstalowanym w skrzydle drzwiowym, wpływającym na efekt wizualny. Wypełnienia drzwiowe. Płyty sandwich i ich przeznaczenie. Panele drzwiowe mają nie tylko dobrze wyglądać i nadawać budynkowi unikalnego charakteru ale również podnoszą funkcjonalność drzwi.

Wybrane rodzaje wypełnień drzwiowych

Wypełnienie nakładkowe to wysokiej jakości płyty, które przykrywają całą ramę skrzydła, zarówno po stronie wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Dzięki temu powstają obustronnie gładkie, eleganckie powierzchnie. Widoczna pozostaje sama rama drzwiowa, a skrzydło jest spójne i estetyczne.
Wypełnienie wsadowe to wypełnienie wstawione bezpośrednio w ramę drzwi. Profil skrzydła od strony zewnętrznej i wewnętrznej widocznie otacza wypełnienie. Rozwiązanie ma tę zaletę, że po latach użytkowania przez wymianę wypełnienia, można odświeżyć wizerunek domu zgodnie z aktualnymi upodobaniami mieszkańców. Konstrukcja drzwi wsadowych jest bardzo podobna do konstrukcji okiennej z tą różnicą, że miejsce szyby zajmuje w drzwiach panel drzwiowy noszący nazwę wypełnienia drzwiowego (ang. sandwich panel). Drzwi zewnętrzne składają się z ramy drzwi, ramy skrzydła drzwiowego, klamki, zawiasów oraz wypełnienia drzwiowego.

Płyty warstwowe do wypełnień drzwiowych a powierzchnia zewnętrzna.

W ofercie znaleźć można wypełnienia drzwiowe takie jak: Classic-Therm PVC, Classic-Therm HPL, Classic-Therm ALU, Classic-Therm SK różniące się warstwą zewnętrzną płyty. Rodzaj warstwy zewnętrznej wpływa bezpośrednio na wygląd finalnego produktu ale także na jego cenę i właściwości. Wypełnienia drzwiowe z HPL pokryte są laminatem. Są różne rodzaje laminatów różnych producentów. Mają one różne faktury, kolory, grubości, a co za tym idzie, są mniej albo bardziej wytrzymałe. Te imitujące drewno i mające strukturę trójwymiarową na pierwszy rzut oka trudno odróżnić od forniru.

Płyty typu sandwich i jej warstwa wewnętrzna (rdzeń).

Panele drzwiowe mogą zostać wykonane zgodnie z wymaganiami klienta. Najbardziej powszechne są wypełnienia drzwiowe z XPS. Rdzeń XPS z ekstrudowanego polistyrenu o strukturze zamknięto-komórkowej stanowi doskonały materiał izolacyjny, odporny na działanie wilgoci oraz na mróz. Rdzeń ten charakteryzuje się dużą sztywnością i wytrzymałością na ściskanie dlatego doskonale sprawdza się w branży stolarki otworowej. Dużym zainteresowaniem cieszy się również rdzeń drzwiowy z piany PUR. Struktura zamknięto-komórkowa rdzenia PUR pozwala na utrzymanie stabilności termicznej, ogniowej i mechanicznej w każdych warunkach środowiskowych przez lata eksploatacji. Piana PUR jest odporna na warunki pogodowe (deszcz, śnieg,wiatr) a jej kolejną zaletą jest działanie przeciwwilgociowe. Rdzeń wykazuje bardzo dobre właściwości termiczne oraz odporny jest na działanie pleśni i innych grzybów w ciągu całego okresu użytkowania.

Stolarka otworowa to jedna z najbardziej dynamicznych branż w budownictwie, podążająca za najnowszymi trendami a także technologiami. W ostatnich latach wyjątkową popularność zyskała stolarka pasywna. Ostrowski Sp. z. o.o. w ramach stolarki posiada ogromny wybór płyt z przeznaczeniem do wypełnień drzwiowych, poszerzeń okiennych bądź podwalin najwyższej jakości.

Oferujemy również produkcję płyt warstwowych wykonanych na specjalne zamówienie klientów. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu bezpośredniego – KONTAKT – wejdź

Zapraszamy również na nasz profil FB: Ostrowski – Producer of Sandwich Panels