Płyta Classic-Viscom PVCs – spienione PCV do druku

Spienione PCV do druku. Przeznaczeniem płyty Classic-Viscom PVCs jest druk wielkoformatowy. Płyty są wykorzystywane do tworzenia rozległych powierzchni reklamowych. Mimo tego, że druk wielkoformatowy bardzo dobrze sprawdza się na powierzchni płyty, nie zalecamy stosowania zewnętrznego w przypadku nadruku w ciemnych kolorach.

Standardowe formaty i grubości płyty

Płyta Classic-Viscom PVCs dostępna jest w pięciu standardowych formatach: 2440 x 1220 mm, 3050 x 1220 mm, 3050 x 1530 mm, 3050 x 2030 mm oraz 4050 x 2030 mm.

Istnieje możliwość wyboru jednej z pięciu grubości płyty: 6, 8, 10, 15 lub 20 mm. Niestandardowe grubości dostępne są na indywidualne zamówienie.

Warstwa zewnętrzna PVC

Warstwę zewnętrzną płyty Classic-Viscom PVCs stanowi płyta z nieplastyfikowanego PVC, które zostało poddane procesowi spieniania. Grubość tej warstwy wynosi 1 mm, natomiast są możliwe inne grubości na indywidualne zapytanie. Zewnętrzna warstwa płyty zabezpieczona jest folią ochronną. Dzięki temu płyta nadaje się do użytku zewnętrznego oraz wewnętrznego. Kolejnymi zaletami płyty jest możliwość długotrwałego użytkowania, odporność na trudne warunki atmosferyczne oraz długotrwałe zachowywanie swej kolorystyki. Standardowy kolor płyty to biel, lecz inne kolory mogą być dostępne na zapytanie.

Warstwa wewnętrzna XPS

Warstwa wewnętrzna płyty wykonana jest z bardzo trwałego i wytrzymałego materiału: ekstrudowanego polistyrenu. Zakres temperatur, w jakich płyta może być wykorzystywana, wynosi od -60 do 70°C. Płyta charakteryzuje się klasą palności E. Jej wytrzymałość na ściskanie to 0,30 N/mm2 wg DIN 53421. Chłonność wody po 28 dniach utrzymuje się na poziomie <0,7% wg PN-EN 12087+A1. Gęstość pozorna płyty to 30-33 kg/m3.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu bezpośredniego – KONTAKT

Zapraszamy również na nasz profil Ostrowski – Producer of Sandwich Panels