Poszerzenia okienne Profi-Therm. Zastosowanie.

Poszerzenia okienne. Firma Ostrowski jako producent płyt warstwowych zajmuje się produkcją ciepłych poszerzeń okiennych. Poszerzenia termiczne okien Profi-Therm są doskonałą alternatywą oraz uzupełnieniem dla systemowych poszerzeń wykonanych z PCV. Możemy je stosować tradycyjnie jako podstawę ramy okiennej jak i w części górnej oraz bocznej okna. Płyty do poszerzeń naszej produkcji doskonale sprawdzą się również do zabudowy skrzynek na rolety zewnętrzne jako element ułatwiający ich montaż. Dodatkowo pozwala to uniknąć bezpośredniego kontaktu mechanizmu zwijania rolety z wnętrzem pomieszczeń. Rozwiązanie to poprawia parametry termiczne oraz akustyczne takiej zabudowy.

Poszerzenia termiczne okien i ich budowa

Ciepłe profile okienne Ostrowski to nic innego jak płyta warstwowa sformatowana oraz nafrezowana tak, aby posiadała możliwość łatwego połączenia z ramą ościeżnicy okna PCV za pomocą np. wkrętów bądź kleju. Dzięki naszym poszerzeniom możliwe jest dopasowanie ramy okna do otworu montażowego jaki zastaliśmy na budowie z uwzględnieniem korzyści termicznych jak i estetycznych. W naszych poszerzeniach jako rdzeń płyty zastosowany został ekstrudowany polistyren (XPS) oraz twarda, sztywna termoplastyczna i ekologiczna piana PT o wysokiej gęstości i bardzo dobrych parametrach izolacyjnych z możliwością wkręcania śrub. Na okładziny zazwyczaj składają się obustronnie płyty z PVC (Profi-Therm PCV) jak i płyty z HPL (Profi-Therm HPL), płyty z aluminium (Profi-Therm ALU) bądź obustronnie płyty ze sklejki (Profi-Therm SK).

Ciepłe listwy okienne i poszerzenia okienne Profi-Therm pozwolą uniknąć szeregu problemów montażowych

Warto zauważyć iż prace takie jak demontaż okien często skutkuje dużą różnicą wymiarów otworu okiennego w stosunku do nowych okien. Praktyką powszechnie stosowaną w takiej sytuacji jest wypełnienie kawałkami styropianu i pianką szczeliny między ościeżnicą nowej stolarki a murem. Jak wiemy takie działanie jest niezgodne z zasadami prawidłowego montażu stolarki. Dzięki zastosowaniu poszerzeń okiennych uzyskanie właściwego wymiaru szczeliny montażowej staje się jak najbardziej możliwe. Zastosowanie  poszerzeń i podwalin pozwoli uniknąć szeregu problemów montażowych oraz projektowych. Wszystkie nasze poszerzenia okienne Profi-Therm są produkowane oraz frezowane indywidualnie pod konkretny system okienny lub konkretny próg drzwiowy według zamówienia inwestora. Najwyższa jakość płyt warstwowych Ostrowski oraz korzyści takie jak wysoki poziom izolacji termicznej bądź wodoodporność powodują iż jest to najlepszy wybór dla inwestorów dbających o jakość inwestycji oraz czas jej realizacji.

Ciepły montaż a recykling

Ostrowski Sp. z o.o. jako firma ukierunkowana na ekologię, promuje produkty wspierające ochronę środowiska, wprowadzając produkt wspierający koncepcję zrównoważonego budownictwa w postaci płyty bazującej na rdzeniu PT. Warto zauważyć iż poszerzenia okienne Profi-Therm a dokładniej ich rdzeń w znacznym stopniu zbudowany jest z twardej, ekologicznej piany PT produkowanej z odpadów opakowaniowych. Poprzez obserwację potrzeb ochrony środowiska w budownictwie i konstrukcjach decydenci na wszystkich szczeblach mogą wspierać transformację naszych celów w budownictwie ekologicznym, ukierunkowując je na lepszą efektywność energetyczną i żywotność klimatu.

Fanpage: www.facebook.com/ostrowskiplytywarstwowe/