Płyty do central wentylacyjnych

Obudowy central wentylacyjnych oparte są zazwyczaj na szkielecie z profili aluminiowych. Dzięki temu centrala wentylacyjna jest lekka i wytrzymała, lecz stosuje się również szkielety stalowe. Wypełnienie ścian central wentylacyjnych stanowi wielowarstwowa płyta typu „sandwich”. Płyty do budowy central wentylacyjnych z zewnątrz składają się z blachy stalowej ocynkowanej surowej lub lakierowanej, stali nierdzewnej bądź aluminium. Wypełnienie ścian central stanowią płyty typu sandwich z rdzeniem z polistyrenu ekstrudowanego XPS bądź piany PUR. Rodzaj materiału i użytej powłoki w środku urządzenia zależą od jego przeznaczenia.
Centrale wentylacyjne w wykonaniu standardowym posiadają od środka blachę stalową ocynkowaną. W przypadku central wentylacyjnych w wykonaniu basenowym (wysoka wilgotność i temperatura powietrza) oraz central wentylacyjnych w wykonaniu higienicznym ( laboratoria, hale produkcji lub montażu elektroniki oraz szpitale ) obudowa urządzenia składa się od wewnątrz z blachy nierdzewnej. Każdy element urządzenia posiada własny dostęp serwisowy realizowany z pomocą zdejmowalnych paneli rewizyjnych lub drzwi. Obudowa central wentylacyjnych oprócz trwałości, niewielkiej wagi i rozmiarów oraz spełniania szeregu wymagań technicznych (w jej wnętrzu mają miejsce wszelkie procesy związane z prawidłowym przepływem powietrza), powinna być również efektownie wykonana i stanowić swoistą wizytówkę umożliwiającą szybką identyfikacje producenta.

Centrala wentylacyjna budowa

Centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne przeznaczone są do obsługi budynków i pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, szpitalnych i przemysłowych. W zależności od potrzeb mogą one ogrzewać, chłodzić, filtrować oraz osuszać powietrze. W odpowiedzi na potrzeby klientów, którzy oczekują urządzeń bardzo dobrej jakości w konkurencyjnej cenie, producenci postawili na uniwersalność. Centrale są zazwyczaj oferowane w kilku wariantach w zakresie oferowanych funkcji i możliwości instalacji. Wprowadzenie wariantu pozwalającego podczas montażu na samodzielny wybór kierunku wejść / wyjść oraz na obudowie daje instalatorom możliwość aranżacji i adaptacji urządzenia nawet w bardzo specyficznych warunkach montażu.

Budownictwo – centrale wentylacyjne

Budownictwo energooszczędne, które stało się standardem nie tylko w warunkach technicznych charakteryzuje się dobrą izolacją termiczną i jednocześnie szczelnością, co za tym idzie problemem tej izolacji budynków jest odpowiednia wymiana powietrza. Na etapie budowy energooszczędnego, ciepłego domu nie ma praktycznie mowy o innym sposobie skutecznej wentylacji, niż mechaniczna. Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła to zatem synonim nowoczesnego, energooszczędnego budynku ze zdrowym mikroklimatem we wnętrzu.

Płyty do zabudowy central wentylacyjnych – co zyskujesz

Dzięki zastosowaniu płyty do central wentylacyjnych Classic-Therm® przeznaczonych do budowy central wentylacyjnych inwestor zyskuje cztery najistotniejsze wartości, takie jak: czas, niską wagę produktu, sztywność oraz znikomą chłonność wody płyt.

Czas: Dzięki zastosowaniu płyty warstwowej kwestią montażu jest wypełnienie profili płytą a siłę roboczą możesz skierować w kierunku składania central.
Waga: Dzięki zastosowaniu w płycie lekkiego rdzenia w postaci XPS lub PUR panel jest lżejszy niż płyta z np. wełną mineralną.
Sztywność: Dzięki sklejeniu wszystkich warstw panel zyskuję wyjątkową sztywność w stosunku do niskiej wagi.
Znikoma chłonność wody: Piana XPS to mniej niż 0,7% nasiąkliwości wody przy długotrwałym zanurzeniu.

https://www.facebook.com/ostrowskiplytywarstwowe/

Płyty do zabudowy central wentylacyjnych