Płyty do przyczep końskich

Płyty do przyczep końskich. Przyczepa do przewozu koni jest istotnym elementem w transporcie zwierząt. Budowa przyczepy dla koni wymaga zastosowania produktów najwyższej jakości. Płyta do przyczep końskich naszej produkcji jest właśnie takim elementem, gwarantującym wytrzymałość oraz wyjątkową sztywność przy niskiej wadze produktu.

Płyta do przyczep końskich. Produkcja płyt warstwowych i ich zakup.

Zakup płyty do przyczep końskich bezpośrednio u producenta daje wiele możliwości firmie jaką jest producent przyczep do przewozu koni. Jedną z nich jest możliwość dostosowania parametrów płyty warstwowej tak, aby wszystkie elementy takie jak: izolowana podłoga do przyczepy, ściany przyczepy, dach przyczepy zostały wyprodukowane dokładnie wg. projektu przesłanego przez zamawiającego oraz zawierały wszystkie potrzebne wstawki (wzmocnienia ścian, zawiasów, zamków czy np. kanał na przewody elektryczne).

Płyty specjalistyczne typu sandwich – Classic-Therm® GFK

Z płyty Classic-Therm® GFK najczęściej wykonywana jest wszelkiego rodzaju zabudowa nadwozi. Szeroki wybór płyt warstwowych z rdzeniem różnego typu pozwala na odpowiedni wybór względem planowanej inwestycji. Nasza bogata oferta jako producenta płyt warstwowych obejmuje produkty o wysokiej jakości wykonania, odznaczające się niezwykłą trwałością jak i funkcjonalnością. Płyty GFK zbudowane są z warstwy zewnętrznej na którą składają się zazwyczaj laminaty poliestrowo-szklane o wysokiej zawartości szkła. Laminaty mogą różnić się względem siebie strukturą oraz właściwościami. Standardowo na laminacie widoczna jest zatopiona siatka z włókna szklanego lecz stosujemy również laminat Highloss o wysokim połysku bądź odporny  na uderzenia laminat z efektowną strukturą Stucco dlatego
płyty do przyczep końskich mogą być zróżnicowane pod kątem nie tylko wyglądu ale również parametrów technicznych. Warto wspomnieć również o wzmacnianych laminatach Powerlight. Rdzeń płyty natomiast stanowi ekstrudowany polistyren XPS, polipropylenowy plaster miodu (HCPP), innowacyjna piana PT o niskiej wadze i wysokiej wytrzymałości mechanicznej bądź pianka poliuretanowa (PUR). Wszystko dyktowane jest przez zamawiającego.

Płyta typu sandwich a rynek transportu zwierząt

Sprzedaż przyczep końskich ciągle się rozrasta tak samo jak sektor koniowozów, lecz sprzedaż tych drugich jest na dalszej pozycji pod względem sprzedażowym. W przypadku zakupu przyczepy do przewozu koni ceny są niższe, więc większość potencjalnych kupujących decyduje się na zakup przyczepy dla koni. Sport jeździecki wzbudza coraz większe zainteresowanie co sprawia, że na tą chwilę popyt przewyższa podaż w związku z czym rynek przyczep ciągle się rozrasta – co Nas z resztą bardzo cieszy!

Przyczepy końskie – nadwozie – budowa

Jednym z najbardziej trwałych nadwozi do przyczep jest nadwozie ze stopów metali. W tym przypadku przyczepa końska jest dość odporna na wszelkie warunki atmosferyczne, nadwozie wystarcza na długo to posiada również duży mankament. Przyczepa jest po prostu ciężka… Jej waga jest bardzo wysoka. Komfort jazdy z taką przyczepą jest ograniczony i ma wpływ zarówno na żywotność samochodu (holownika), jak i na ilość spalonego paliwa. Drugim, dość często spotykanym rozwiązaniem zabudowy przyczep jest drewno, wzmocnione lakierem z zewnątrz jest lżejsze, niestety łatwiej o jego uszkodzenia mechaniczne oraz jest mniej odporne na warunki atmosferyczne. Trzecim i najlepszym rozwiązaniem są płyty do przyczep końskich z płyt warstwowych. Są odporniejsze od drewna i znacznie lżejsze od metalu co sprawia iż są najchętniej oprócz aluminium wybieranym materiałem do zabudowy przyczep końskich ale także do nadwozi typu :
przyczepa cargo,
przyczepy furgony,
przyczepa socjalna,
przyczepy gastronomiczne,
zabudowa kontenerowa

Zapraszamy również na nasz profil

Płyty do przyczep końskich – przykłady