Ściana zabudowy samochodowej

Ściany zabudów samochodowych wykonane są zazwyczaj z płyt warstwowych sandwich, gdzie zewnętrzna i wewnętrzna warstwa to wysokiej jakości laminat poliestrowo-szklany w kolorze białym a wypełnienie czyli tzw. rdzeń płyty stanowi pianka XPS. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo dobre właściwości termoizolacyjne czyli niskie straty temperatury, zachowując odpowiednio niską wagę pojazdu oraz wysoką trwałość całej zabudowy z laminatów.

Ściany zabudów samochodowych – laminat

Oferowane przez nas płyty do nadwozi – izoterm oraz chłodni spełniają wysokie standardy estetyczne. Powierzchnia zewnętrzna płyt (laminat) jest odporny na działanie promieni UV oraz warunków atmosferycznych jak i korozję. Laminat jest twardy, stabilny i posiada niewielki ciężar powierzchniowy, może posiadać powierzchnie o wysokim połysku – Highgloss, z efektowną strukturą – laminat Stucco, wzmocniony laminat Powerlight bądź wersję Standard z delikatnie widoczną zatopioną siatką z włókna.

Izolowana podłoga do przyczepy

Podłogi są podstawowym elementem zabudowy samochodu typu izoterma bądź chłodnia. Wykonane z wysokiej jakości materiałów płyty warstwowe na podłogi oferowane prze naszą firmę posiadają trwałą antypoślizgową, wodoodporną powierzchnię odporną na ścieranie. Izolowana podłoga do przyczepy zapobiega przenikaniu ciepła, a ponieważ jest pokryta warstwą antypoślizgową, zapewnia bezpieczne warunki pracy w trakcie załadunku i wyładunku.

Izoterma budowa – ściany

Izoterma w odróżnieniu od chłodni posiada ściany i drzwi o mniejszej grubości. Pozostałe wyposażenie pozostaje bez zmian. Konstrukcja całej zabudowy sprawia, że w razie jego uszkodzenia możliwa jest wymiana fragmentu poszycia bez straty jakości i właściwości izolacyjnych izotermy. Zabudowa izotermiczna może być wyposażone w dodatkowe elementy drzwi boczne, ścianę grodziową, półkę pod agregat, kurtynę PCV, listwy do mocowania ładunku, etc.

Izoterma płyty a współczynnik przenikania ciepła U

Jednym z najważniejszych parametrów jest współczynnik przenikania ciepła oznaczany literą K oraz wyrażony W [W/(m2*K)]. Określa on wielkość przepływu ciepła przez jednostkową powierzchnię danej przegrody cieplnej. Na jego podstawie można określić straty cieplne osobno dla danej przegrody. Im niższa wartość współczynnika, tym lepszy poziom izolacji. Współczynnik przewodzenia ciepła (tzw. lambda) wyrażana przy pomocy greckiej litery λ jest jedną z podstawowych cech wyrobów izolacyjnych m.in. takich jak np. płyta termoizolacyjna.

Chłodnie i izotermy a płyty Classic-Therm®

Duże znaczenie przy wyborze zabudowy ma przede wszystkim długość dystansu, jaki ma być pokonany oraz rodzaj transportowanych produktów. Chłodnie sprawdzają się w przypadku długich, czasochłonnych tras. Natomiast izotermy są idealne dla krótkich oraz średnich dystansów. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Temperatura w kontenerze w zakresie od 0º do 15ºC powoduje iż transportowane mogą być warzywa, owoce, wędliny ale również farmaceutyki czy artykuły przemysłowe.

Płyty warstwowe Classic-Therm®GFK znajdują również zastosowanie w zabudowach jako:

przyczepy gastronomiczne
kontener izoterma
przyczepy cargo
przyczepy furgony
przyczepa socjalna
zabudowa kontenerowa

Zapraszamy również na nasze konto Facebook