Przyczepy Cargo

Przyczepy samochodowe możemy podzielić na przyczepy otwarte i zamknięte. Skoncentrujmy się w tym artykule na tych zamkniętych. Do przyczep zamkniętych zaliczamy przyczepy z plandekami, kontenery, chłodnie, izotermy, przyczepy do przewozu zwierząt, przyczepy kempingowe, przyczepy gastronomiczne, przyczepy socjalne, przyczepy cargo, furgony.

Poniżej opiszemy kilka wybranych rodzajów przyczep i ich budowę.

Przyczepy Furgony

Przyczepy furgony z nadwoziem typu sandwich gdzie ściany i dachy wypełnione są polistyrenem ekstrudowanym XPS stanowiącym barierę o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych. Nasza produkcja obejmuje płyty warstwowe Classic-Therm® GFK do tego typu realizacji. Przyczepy cargo jak i furgony służą do przewożenia różnego rodzaju towarów, również wrażliwych na zmiany temperatur. Poszycie wewnętrzne i zewnętrzne z laminatu poliestrowo szklanego zapewnia jednorodną płaską powierzchnię, nadającą się do nanoszenia nośników reklam (np. folie samoprzylepne).

Przyczepy specjalistyczne i ich zabudowy

Lekkie zabudowy wykonane są w nowoczesnej technologii płyt warstwowych typu sandwich, gdzie powłokę zewnętrzną i wewnętrzną stanowi laminat poliestrowo szklany. Na bazie tej technologii powstają zabudowy i przyczepy specjalistyczne takie jak: zabudowy techniczne, zabudowy gastronomiczne, kufrowe, zabudowy turystyczno-sportowe czy przyczepy socjalne.

Przyczepy do transportu zwierząt

Przyczepy do transportu zwierząt których konstrukcja jest oparta na podobnych zasadach i spełnia wszystkie normy, które mają na celu zmniejszyć stres zwierząt i zapewnić im maksymalny poziom bezpieczeństwa. Płyty Classic-Therm® GFK zbudowane są z warstwy zewnętrznej na którą składają się zazwyczaj laminaty poliestrowo-szklane o wysokiej zawartości szkła. Laminaty mogą różnić się względem siebie strukturą oraz właściwościami. Standardowo na laminacie widoczna jest zatopiona siatka z włókna szklanego lecz stosujemy również laminat Highloss o wysokim połysku bądź odporny na uderzenia laminat z efektowną strukturą
Stucco dlatego płyty do przyczep końskich mogą być zróżnicowane pod kątem nie tylko wyglądu ale również parametrów technicznych.

Przyczepy Kempingowe Pełne

Są to typowe przyczepy kempingowe z pełnym dachem i twardymi ścianami typu GFK. W zależności od rozmiaru występują w wersji z pojedynczą lub podwójną osią. To najpopularniejszy rodzaj przyczep występujący w Europie. Sztywne, szczelne nadwozie oraz niezbędne wyposażenie takiej przyczepy to podstawa. Przyczepa kempingowa powinna posiadać w swym wyposażeniu miejsce do spania oraz
wypoczynku, proste meble, pozwalające swym użytkownikom na przechowywanie niezbędnych sprzętów i odzieży. Podłogi, ściany oraz drzwi wykonane są z płyt warstwowych termoizolujących. Oznacza to, że wymiana ciepła pomiędzy wnętrzem a otoczeniem jest w znacznym stopniu ograniczona. Polecanym produktem do przyczep końskich są płyty warstwowe do zabudowy nadwozi typu sandwich.

Przyczepy Gastronomiczne

Mobilny punkt gastronomiczny to dobry pomysł na biznes. Może być tam, gdzie są w danym czasie rzesze spragnionych picia i jedzenia klientów. Zwykle miejsca takie, jak np. festyny, mecze, zawody, koncerty, etc. są z dala od hipermarketów i innych sklepów, co zwiększa obrót kilkakrotnie i pozwala na maksymalnie profitowe marże. Przyczepa gastronomiczna może być także umieszczona na stałe np. w bardzo ruchliwym miejscu co gwarantuje jej regularne zyski. Nasza produkcja obejmuje płyty warstwowe na ściany, płyty na antypoślizgowe podłogi czy płyty do lekkich mebli . Wiemy, iż przy inwestowaniu swojego kapitału, zawsze warto współpracować z najlepszymi firmami na rynku, a taką opinią możemy się pochwalić jako producent płyt warstwowych do zabudowy nadwozi.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą jaką są płyty warstwowe do budowy przyczep – KLIKNIJ

Oferujemy również produkcję płyt warstwowych wykonanych na specjalne zamówienie klientów. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu bezpośredniego – KONTAKT

Zapraszamy również na nasz profil FB: Ostrowski – Producer of Sandwich Panels

Zabudowa Nadwozi – Przykładowe Płyty