Ciepły montaż

Powszechnie oferowanym inwestorom standardem montażu okien jest montaż wykonywany wyłącznie przy użyciu kotew i pianki PUR. Zgodnie z aktualną wiedzą z dziedziny budownictwa, taki sposób montażu jest niewystarczający, aby uznać go za poprawny. Przykładowo np. Niemcy znają i stosują technologię ciepłego montażu od wielu lat. W Polsce ciepły montaż okien dopiero zdobywa rynek i ma się coraz lepiej co Nas jako producenta bardzo cieszy!

Szczelność okna zależy nie tylko od parametrów technicznych stolarki, ale również od prawidłowego montażu. Nawet najwyższej jakości produkty, zamontowane w nieprawidłowy sposób nie będą spełniały zakładanych oczekiwań inwestorów. Na jaki sposób montażu się zdecydować, aby nasze okna służyły nam przez wiele lat?

Profile podokienne i ich budowa

Ciepłe profile okienne Ostrowski to nic innego jak płyta warstwowa sklejona, sformatowana oraz nafrezowana tak, aby posiadała możliwość łatwego połączenia z ramą ościeżnicy okna PCV za pomocą np. wkrętów bądź kleju. Dzięki naszym poszerzeniom Profi-Therm możliwe jest dopasowanie ramy okna do otworu montażowego jaki zastaliśmy na budowie z uwzględnieniem korzyści termicznych jak i estetycznych.
W naszych poszerzeniach jako rdzeń płyty zastosowany został ekstrudowany polistyren (XPS) oraz twarda, sztywna, ekologiczna piana PT o wysokiej gęstości i bardzo dobrych parametrach izolacyjnych z możliwością wkręcania śrub. Na okładziny zazwyczaj składają się obustronnie płyty z PVC (Profi-Therm PCV) jak i płyty z HPL (Profi-Therm HPL), płyty z aluminium (Profi-Therm ALU) bądź obustronnie
płyty ze sklejki (Profi-Therm SK).

Ciepły montaż – korzyści

Montaż warstwowy ma za zadanie ograniczyć mostki termiczne i w efekcie zmniejszyć koszty ogrzewania, poprawić mikroklimat pomieszczeń, zapobiegać powstawaniu wokół okien wykwitów pleśni. Zdaniem specjalistów szczelność połączenia wykonanego tym sposobem jest blisko dwa razy większa, niż w przypadku tradycyjnej metody z użyciem zwykłej piany PUR.

Jak wykonać ciepły montaż okien?

Ciepły montaż okien powinien zostać przeprowadzony przez fachową ekipę. Nie ukrywamy, iż takie rozwiązanie jest droższe od tradycyjnego sposobu montażu stolarki okiennej, ale późniejsze obniżone koszty ogrzewania domu czy mieszkania na pewno będą odczuwalne dla naszego portfela.

Poszerzenia okien Profi-Therm

Poszerzenia okien firmy Ostrowski są doskonałą alternatywą oraz uzupełnieniem dla standardowych systemowych poszerzeń okien wykonanych z PVC. Poszerzenia okienne Profi-Therm są produkowane oraz frezowane pod konkretny system okienny według zamówienia klienta. Co ważne elementy takie jak listwy podprogowe czy podwaliny posiadają wysoki poziom izolacji termicznej czego zazwyczaj brak w zwykłych
poszerzeniach. Zastosowanie naszych elementów pozwala na przeprowadzenie prawidłowego montażu okien i drzwi zapewniając ich wysoką sztywność, izolacyjność, wodoodporność oraz estetykę. W czasach pogoni za energooszczędnością „ciepły montaż” wydaje się być idealnym rozwiązaniem. To idealne rozwiązanie dla wszystkich szukających oszczędności i energooszczędności.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą jaką są płyty warstwowe do poszerzeń okiennych – KLIKNIJ

Oferujemy również produkcję płyt warstwowych wykonanych na specjalne zamówienie klientów. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu bezpośredniego – KONTAKT

Zapraszamy również na nasz profil FB: Ostrowski – Producer of  Sandwich Panels

Poszerzenia Okienne – Przykładowe Płyty