Tiny House

Jeszcze kilka lat temu modułowe budownictwo w Polsce kojarzyliśmy głównie z punktami gastronomicznymi i handlowymi, a dziś stały się konkurencją dla tradycyjnego budownictwa, zwłaszcza, że w Polsce posiadanie pozwolenia na ich budowę nie jest konieczne. Obecnie w Europie oraz Polsce rośnie grono entuzjastów małych domów na kołach. Najszybciej popularność zdobywają w Niemczech, Francji i Holandii. Co ciekawe, budowa Tiny House może zamknąć się nawet w ciągu kilku tygodni i nic nie stoi na przeszkodzie, by stały się wariantem całorocznym, pod warunkiem, że do ich wzniesienia użyjemy wysokiej jakości materiałów i przyłożymy dużą wagę do izolacji ścian, szczelności i niezawodności przegród zewnętrznych.

Płyty Classic-Therm® bardzo dobrze nadają się do zabudowy typu Tiny House. Ich dopasowana grubość, sztywność, łatwość obróbki oraz przede wszystkim niska waga czynią je polecanym materiałem do budowy mobilnych domków. W płytach HPL laminat który tworzy zewnętrzną warstwę płyty. Jest wyjątkowo trwały, odporny na promieniowanie UV oraz łatwy w utrzymaniu czystości natomiast płyty warstwowe z PVC mogą posłużyć jako łatwa w obróbce warstwa izolacyjna. Na etapie produkcji nie może również zabraknąc pianki samoprzylepnej Classic-Therm®PSP z obustronnym klejem. Produkowane w różnych grubościach pianki mogą znacznie przyspieszyć etap produkcji Tiny House oraz polepszyć parametry izolacji termicznej. Płyty są lekkie, odporne na czynniki mechaniczne, atmosferyczne oraz działanie wilgoci, o doskonałych parametrach termicznych oraz niskiej absorpcji wody. Elementy zabudowy sufitowej natomiast chronią przed nagrzewaniem się wnętrza. Odpowiedzialny za to jest rdzeń płyty z polistyrenu ekstrudowanego XPS.

Płyty warstwowe do Tiny House i domków mobilnych naszej produkcji to nowoczesne rozwiązanie pozwalające uniknąć późniejszych problemów wynikających z użytkowania wymarzonego domku. Płyty Classic-Therm® zapewniają znakomitą izolację termiczną, a co za tym idzie, komfortową temperaturę we wnętrzu oraz co ważne tłumienie dźwięków (izolację akustyczną) z otoczenia. Płyty warstwowe Classic-Therm® mogą posiadać różną budowę jak i grubość dopasowaną do konkretnego projektu domku.

Tiny House – historia

Mobilne budownictwo ma swoją długą historię. Jednak fenomen tiny house, jaki znamy w obecnym kształcie ma swoje źródła w USA, gdzie dynamicznie rozwija się od przeszło 10 lat. Była to odpowiedź na szereg wydarzeń, które wstrząsnęły amerykańskim rynkiem mieszkaniowym. Amerykanie przez dekady budowali coraz większe domy (w 2007 roku przeciętna wielkość amerykańskiego jednorodzinnego domu wynosiła aż 230 m2.) Kryzys finansowy z lat 2007-2008 i załamanie na rynku nieruchomości oraz katastrofy, takie jak huragan Katrina i Rita, które spustoszyły południowe stany, spowodowały, że wiele osób straciło swoje domy. Pojawili się w tamtym czasie pionierzy, którzy zbudowali pierwsze tiny houses do stałego zamieszkania. Inspirowali coraz więcej osób, a w ciągu tych ostatnich lat tysiące ludzi wybrało taki styl życia.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu bezpośredniego – KONTAKT

Zapraszamy również na nasz profil Ostrowski – Producer of Sandwich Panels