Płyty z klejem samoprzylepnym

Płyty z klejem samoprzylepnym Classic-Therm® PSP cieszą się szczególnym powodzeniem wśród naszych klientów a w ich skład której wchodzi polistyren ekstrudowany XPS pokryty obustronnie specjalną błoną klejową samoprzylepną z papierem silikonowym na wierzchniej warstwie. Płyta samoprzylepna PSP jest dostępna w wielu grubościach oraz wymiarach, a jej struktura umożliwia zastosowanie produktu w wielu branżach według indywidualnej inwencji klienta, m.in. jako: wypełnienia drzwi i bram, wypełnienia międzyokienne w obudowach okien, wypełnienia ścianek działowych, zabudowy hal, stoisk czy biur.

Pianka samoprzylepna z warstwą mocnego kleju, posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne. Materiał nie wchłania wilgoci jest odporny na działanie chemii, trudno palny, samogasnący, odporny na temperaturę, tworzy barierę akustyczną  oraz izoluję termicznie.

Płyty warstwowe z XPS a płyty z EPS – porównanie wypełnień

Płyty warstwowe na bazie XPS to alternatywne rozwiązanie dla płyt EPS, czyli styropianu. Polistyren ekstrudowany XPS charakteryzuje się mniejszą nasiąkliwością, lepszymi parametrami cieplnymi oraz większą odpornością na obciążenia. Styropian jest znacznie mniej odporny m.in. na trwałe zawilgocenie. Polistyren jest czterokrotnie bardziej wytrzymały na nacisk. Płyty EPS oraz XPS mają podobne pole zastosowań, jednak w niektórych przypadkach preferowane jest wykorzystanie polistyrenu ekstrudowanego. Styropian jest tańszym rozwiązaniem, jednak jego parametry są niższe niż płyt XPS. XPS to także alternatywa dla wełny mineralnej oraz innych materiałów termoizolacyjnych. Jest szczególnie polecany w przypadku trudnych, wymagających warunków. To nie tylko skuteczny sposób na izolację, ale również ochronę przed wilgocią.

Pianka samoprzylepna na bazie XPS – recykling

Polistyren ekstrudowany możesz w całości poddać recyklingowi – nie musisz więc obawiać się np. o to, że gdy wyrzucisz nadmiar materiału, przyczynisz się do nieodwracalnego zaśmiecania środowiska. To dobra wiadomość dla osób dbających o bezpieczeństwo planety. Właściwości ekologiczne tego materiału na pewno przekonają świadomych użytkowników.

XPS a właściwości samogasnące

Pianka XPS posiada właściwości samogasnące. Oznacza to, że materiał nie podtrzymuje ognia, a w przypadku działania bardzo wysokich temperatur topi się i ulega zwęgleniu a po odjęciu źródła ognia gaśnie. Ciekawostką jest także fakt, że podczas wytwarzania płyt XPS producenci dodają do nich składnik opóźniający palność materiału. Oznacza to, że w przypadku wystąpienia pożaru do zapłonu styroduru dochodzi dłużej, co znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa i podnosi szanse na skuteczną ewakuację.

Ostrowski Sp. z o.o. – producent płyt warstwowych

Już od ponad 25 lat nasza firma produkuje płyty warstwowe, a dzięki rodzimej i międzynarodowej sieci dystrybutorów szybko i sprawnie dostarczamy produkty do szerokiego grona klientów w całej Europie. Płyty warstwowe Classic-Therm® produkowane są metodą scalania w odpowiedniej technologii kilku płaskich elementów o zróżnicowanych parametrach. Jako wypełnienia stosowany jest m.in. różnej grubości polistyren ekstrudowany XPS, PUR (piana poliuretanowa), pianka PET czy rdzeń HC (polipropylenowy plaster miodu). Okładziny zastosowane do produkcji płyt w postaci surowca to m.in. laminat poliestrowo-szklany, PVC, laminaty HPL, blachy aluminiowe, blachy ocynk, drewno – sklejki, które tworzą płytę warstwową stosowaną w różnych branżach. Płyty te cechują się dużą sztywnością przy niskiej wadze. Płyty z klejem samoprzylepnym.

W branży stolarki otworowej oferujemy kilkanaście rozwiązań funkcjonalnych, zróżnicowanych pod względem konstrukcji płyty, rodzaju wypełnienia a także oczekiwanej funkcji. Oferujemy również produkcję płyt warstwowych wykonanych na specjalne zamówienie klientów.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu bezpośredniego – KONTAKT

Zapraszamy również na nasz profil : Ostrowski – Producer of Sandwich Panels

Płyty z klejem samoprzylepnym