Płyta do zabudowy handlowej

Płyta do zabudowy handlowej jest bardzo ważnym elementem całej konstrukcji. Ściany zabudowy handlowej wykonane są z płyt warstwowych z laminatem poliestrowo-szklanym jak również w postaci sztywnych elementów z polipropylenowych płyt komorowych (polipropylenowy plaster miodu). Płyty są lekkie, odporne na czynniki mechaniczne, atmosferyczne oraz działanie wilgoci. Elementy zabudowy sufitowej natomiast chronią przed nagrzewaniem się wnętrza. Odpowiedzialny za to jest rdzeń płyty z polistyrenu ekstrudowanego XPS.

Firmy produkujące zabudowy handlowe czy przyczepy gastronomiczne zazwyczaj oferują projekt i realizację kompletnej zabudowy z danego materiału, dostosowanej do konkretnej marki i modelu auta. Wśród innych elementów płyt do zabudowy znajdują się m.in. podłogi antypoślizgowe, wstawki wzmacniające z profili aluminiowych, przelotki na przewody elektryczne, płaskowniki do montażu agregatów, etc.

Zabudowa handlowa – płyty

Płyty Classic-Therm® GFK idealnie nadają się na płyty do zabudowy handlowej. Ich grubość, sztywność, łatwość obróbki oraz przede wszystkim niska waga czynią je jednym z najlepszych materiałów do budowy mobilnej gastronomi. Laminat poliestrowo-szklany który tworzy zewnętrzną warstwę płyty jest wyjątkowo trwały, odporny na promieniowanie UV oraz łatwy w utrzymaniu czystości.

Powierzchnie zewnętrzną płyty można lakierować lub oklejać grafiką reklamową co jak widać na pojazdach gastronomicznych służy w znacznym stopniu do zainteresowania potencjalnego klienta kulinarną ofertą mobilnej kuchni. Płyty do przyczep gastronomicznych i samochodów typu food truck posiadają atesty do kontaktu z żywnością a ich rdzeń stanowi wyjątkowo lekki rdzeń z XPS (polistyren ekstrudowany) o doskonałych parametrach termicznych, niskiej absorpcji wody a także właściwościach samogasnących.

Płyta do zabudowy handlowej a współczynnik przenikania ciepła U

Jednym z najważniejszych parametrów płyt jest współczynnik przenikania ciepła oznaczany literą K oraz wyrażony W [W/(m2*K)]. Określa on wielkość przepływu ciepła przez jednostkową powierzchnię danej przegrody cieplnej. Na jego podstawie można określić straty cieplne osobno dla danej przegrody. Im niższa wartość współczynnika, tym lepszy poziom izolacji. Współczynnik przewodzenia ciepła (tzw. lambda) wyrażana przy pomocy greckiej litery λ jest jedną z podstawowych cech wyrobów izolacyjnych m.in. takich jak np. płyta termoizolacyjna.

Nasza oferta jako producenta płyt warstwowych, obejmuje produkty charakteryzujące się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale również trwałością oraz funkcjonalnością. Oferujemy również produkcję płyt warstwowych wykonanych na specjalne zamówienie klientów.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu bezpośredniego – KONTAKT

Zapraszamy również na nasz profil Ostrowski – Producer of Sandwich Panels

Płyty do zabudowy handlowej – przykłady